Aktualności

Nie tylko zamiatamy ale i myjemy

Ostrołęckie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o jako spółka miejska świadczy usługi w zakresie odbioru odpadów oraz mechanicznego oczyszczania ulic. Aby podnieść jakość świadczonych usług spółka postanowiła poszerzyć zakres swoich obowiązków, w okresie letnim przy użyciu sprzętu mechanicznego, szorowarki, oraz myjek ręcznych czyści chodniki, wysepki, ronda, przejścia dla pieszych oraz wiaty przystankowe.

W tym celu Ostrołęckie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. zakupiło sprzęt czyszczący firmy Comet, jest to myjka z silnikiem spalinowym model FDX2 16/210 ( ciś. robocze 200 bar : woda 14,7 l/min ) wyposażoną w bardziej trwałą i o większej wydajności pompę korbowodową.

Wyposażenie standardowe FDX2 16/210:

- wąż ciśnieniowy 10 m

- pistolet przedłużony

- lanca strumień płaski

- wąż ssący z filtrem 3 m

Aby w pełni wykorzystać możliwości myjki doposażyliśmy ją o dodatkowe akcesoria :

- wąż ciśnieniowy 15 m –  [dla większej swobody ruchu]

- lanca do piany –  [do nakładania środków myjących w postaci piany]

- szczotka obrotowa – [do powierzchni delikatnych]

- lanca turbo –  [na ciężki brud]

Do mycia wysepek z kostki brukowej posiada przystawkę - talerz TD 410 o średnicy 41 cm wykonany ze stali nierdzewnej. Jest to  profesjonalna przystawka do mycia posadzek, kostki brukowej, itp. przystosowana do współpracy z profesjonalnymi myjkami ciśnieniowymi.

Szczególnie przydatna do mycia powierzchni nierównych i mocno porowatych o dużej szorstkości, których mycie maszyną ze szczotką lub padem jest niemożliwe. Przy myciu kostki brukowej ważne jest nie tylko ciśnienie, ale i przepływ wody (l/min.), im większy tym lepszy efekt mycia. Dlatego urządzenie te na spodniej części ma rurkę osadzoną na łożysku, na tej rurce są dwie dysze ustawione pod kątem w stosunku do podłogi, dzięki temu ciśnienie wody nadaje im ruch wirowy.

Urządzenie zostało zamontowane na zamiatarce Mercedesa Atego  Faun Viajet 6 RH Hydrostat, który wchodzi w skład floty transportowej Ostrołęckiego Przedsiębiorstwa Komunalnego.

Poniżej zdjęcia przedstawiające działanie sprzętu.